Zajímavosti

Nejstarší člověk na světě oslavil narozeniny, ženin věk je až neuvěřitelný

Nejstarší člověk na světě oslavil narozeniny, ženin věk je až neuvěřitelný
Zdroj: Profimedia

Japonka Kane Tanakaová, která se narodila 2. ledna 1903 v prefektuře Fukuoka, oslavila v neděli v jihozápadním Japonsku své 119. narozeniny, informuje agentura Kjódó. Žena je považována za nejstaršího žijícího člověka na světě.

Tanakaová se narodila jako sedmá z devíti dětí, a to 2. ledna 1903 v japonské prefektuře Fukuoka, ve které v neděli oslavila i své 119. narozeniny. Kane se vdala už v 19 letech a s manželem měli čtyři děti, později si další adoptovali.

Když její muž a nejstarší syn odešli bojovat do čínsko-japonské války, začala provozovat obchod s nudlemi, aby rodinu uživila. Žena si podle slov více členů své rodiny za svůj bezprostřední cíl vytyčila, že se dožije 120 let.

Související obsah

​Jako nejstarší žijící člověk byla Tanakaová uznána Guinnessovými světovými rekordy v březnu 2019, kdy jí bylo 116 let. V posledních letech žije tato Japonka v domově s pečovatelskou službou v prefektuře Fukuoka, přičemž se zaměstnanci tohoto zařízení komunikuje pomocí gest.

Ráda řeší hlavolamy a umí si pochutnat na čokoládě či sycených nápojích. Tanakaová měla být v minulém roce také součástí olympijské štafety a nést pochodeň s ohněm, ale nakonec tak kvůli obavám z koronaviru neučinila.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz