Domácí

Fialova vláda je kompletní. Úřadu se ujal poslední ministr

Prezident Miloš Zeman v pondělí jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) je tak kompletní. Nekula musel být jmenován později, jelikož byl v karanténě kvůli covidu-19.

Prezident Miloš Zeman v pondělí jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Původně ho měl jmenovat až v úterý, ale premiér Petr Fiala (ODS) po nedělním novoročním obědě s prezidentem oznámil změnu.

Nekula musel být jmenován později, protože byl v karanténě kvůli covidu-19. Od jmenování vlády (13. prosince) tak dočasně řídil ministerstvo zemědělství předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který v nové vládě získal křeslo ministra práce a sociálních věcí.

Související obsah

​"Víte, zemědělství, to není jenom jeden z úseků národního hospodářství. Zemědělství, to jsou dějiny. A zatímco průmyslová revoluce nás zasáhla tak před 200 lety a předtím byla jenom řemesla, zemědělství má více než tisíciletou historii," prohlásil prezident po jmenování.

Nekula se podle svých slov chce zaměřit na nové zemědělské technologie, ochranu vody a půdy a také na omezení hnojiv a postřiků. Zároveň chce podpořit malé a střední zemědělce. Na ministerstvo nastupuje z pozice starosty obce Těšetice na Znojemsku, této funkce se chce ale vzdát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz