Domácí

Vážný úraz při lyžování na Klínovci! Chlapci (13) při pádu prořízla lyže nohu

Horská služba zasahovala ve středu po poledni na Klínovci, kde se zranil 13letý chlapec z Německa. Při pádu na sjezdovce se pořezal o vlastní lyži. S hlubokou řeznou ranou na noze jej do nemocnice transportoval vrtulník německých záchranářů.

O zraněném se horští záchranáři dozvěděli ve středu po poledni od pracovníků skiareálu na Klínovci s tím, že na sjezdovce leží lyžař, který silně krvácí z nohy. "Na místě nehody našli 13letého mladíka. Ihned mu rozstříhali kalhoty a zjistili, že při pádu mu vlastní lyže způsobila velmi hlubokou a asi 15 centimetrů dlouhou řeznou ránu," informoval mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Hrana lyže naštěstí minula tepnu, která v místech u třísla nohou prochází. Záchranáři zraněnému chlapci zastavili krvácení a zafixovali ho do vakuové matrace. Zároveň se ujistili, že nemá další zranění.

Související obsah

Dispečer Horské služby ČR poté kontaktoval německý dispečink záchranné služby, který na místo vyslal jak sanitku, tak vrtulník.

"Tento postup přeshraniční spolupráce máme dlouhodobě domluvený a velmi se nám osvědčil. V případě, že se jedná o německého občana, kontaktujeme německý dispečink pravidelně, protože dojezdová vzdálenost je většinou stejná jako u české sanitky. Pro německé pacienty je velký benefit být transportovaný do německé nemocnice možná i proto, že tam odpadá případná jazyková bariéra," vysvětlil náčelník Horské služby z Krušných hor Miroslav Račko. Vrtulník poté zraněného transportoval do německé nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz