Domácí

Marta Kubišová šla na třetí dávku proti covidu. Pět týdnů prožila v bolesti

Marta Kubišová šla na třetí dávku proti covidu. Pět týdnů prožila v bolesti
Marta Kubišová | Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Marta Kubišová prožila po třetí dávce očkování proti koronaviru poněkud nepříjemný konec roku. Na injekci šla krátce poté, co měla chřipku.

Třetí dávka očkování proti covidu-19 potrápila na konci roku zpěvačku a bývalou mluvčí Charty 77 Martu Kubišovou (79). I přes špatný zdravotní stav se zpěvačka se souhlasem lékaře rozhodla podstoupit očkování.

"Měla jsem před očkováním nějakou chřipku, na to jsem lékaře upozornila. V pátek jsem dostala výzvu, že v pondělí se mám dostavit na třetí vakcinaci. Raději jsem zašla ještě na ORL a doktorovi jsem říkala, že mám na krku naběhlé a bolestivé mízní uzliny a že se necítím dobře. On mě prohmatal a prosvítil a řekl mi, že by na očkování šel. Tak jsem v pondělí šla na očkování a od té doby jsem měla peklo," řekla pro portál ŽivotvČesku.cz rodačka z Českých Budějovic.

Související obsah

​Kubišová také prozradila, že po dopadu očkování nemohla v ruce udržet ani tužku. Její zdravotní stav se nakonec začal velmi pomalu zlepšovat o Vánocích. "Nakonec se stal zázrak a nějak jsem ty Vánoce absolvovala. Nebylo to v plné síle, ale přece jen jsem se z toho všeho dokázala dostat," popsala.

Na případnou čtvrtou dávku si dá bývalá členka pěveckého tria Golden Kids větší pozor. "Pokud bych měla jít ještě na čtvrtou dávku, tak si nejprve rozhodně nechám změřit protilátky. Mluvila jsem se svým bývalým praktickým lékařem, který už je v důchodu, ten mi řekl, že jsem na očkování měla jít až později," uvedla na závěr.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz