Koronavirus

Nakažených ze škol přibývá. Ministerstvo zveřejnilo výsledky testování

Nakažených ze škol přibývá. Ministerstvo zveřejnilo výsledky testování
Zdroj: TV Nova

Výsledky testování na covid ve školách minulý čtvrtek jsou obdobné jako v pondělí. Ze zhruba 1,5 milionu vzorků se nákaza koronavirem potvrdila u 1 377 lidí. O tři dny dříve to bylo 1 413 osob. Předběžné výsledky z tohoto týdne však ukazují podle ministerstva zdravotnictví na rostoucí trend. Antigenní testy ukázaly na covid u více než pěti tisíc lidí. Čeká se na potvrzení PCR metodou.

Minulý týden proběhla na školách dvě kola testování. V každém z nich bylo provedeno více než 1,5 milionu testů u žáků i zaměstnanců. Nákaza se potvrdila u téměř 2 800 lidí.

Testování z 3. ledna odhalilo celkem 1 236 žáků s covidem, u kterých nákazu potvrdila i metoda PCR. Dále se nakazilo 177 pedagogů a zaměstnanců. Ve čtvrtek to bylo 1 187 pozitivních případů u studentů a 190 záchytů u pedagogů a zaměstnanců.

"Celkové výsledky obou kol jsou tedy srovnatelné, detailní rozbor dat ale ukázal na nárůst počtu záchytů na středních a vyšších odborných školách. Konkrétně u studentů středních škol bylo 3. 1. konfirmováno 120,5 nákaz na 100 tisíc testovaných a 6. 1. 148,4 nákaz na 100 tisíc osob," informuje ministerstvo zdravotnictví.

Související obsah

​První výsledky testování z tohoto týdne naznačují také rostoucí trend, který je v tuto chvíli potvrzován metodou PCR (je konfirmováno 4 986 primárních záchytů u žáků a 499 primárních záchytů u učitelů). Minulý čtvrtek antigeny zachytily nákazu u 2 990 žáků a 422 u zaměstnanců.

Nejvíce případů bylo zachyceno zejména v Praze a ve Středočeském kraji, tedy v regionech, kde je registrován i nejvyšší podíl varianty omikron v populaci.

"V současnosti dále dobíhá konfirmace výsledků z 3. kola ze dne 10. 1. a probíhá testování ve 4. kole (13. 1.). Jedná se dosud o největší provedené plošné šetření, které zahrnuje všechny žáky, studenty i zaměstnance a týkalo se 5 329 škol. Celý projekt je postaven na zcela novém informačním systému, který proces a hodnocení testování zajišťuje," dodává ministerstvo.

Laboratoře 4. ledna odhalily přes tři tisíce nemocných žáků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz