Koronavirus

Covid-19 se řadí mezi rizikové nemoci, pojišťovny vás nemusí pojistit

Pojišťovny řadí covid-19 mezi rizikové nemoci. Pojistka se proto může některým novým klientům, kteří měli těžký průběh a byli hospitalizováni, výrazně prodražit. Pojišťovny mohou některé pacienty dokonce odmítnout pojistit.

Nejčastěji si lidé v rámci životní pojistky sjednávají smlouvy pro případ dlouhodobé nemoci, úrazu nebo smrti. Sjednat si životní pojištění se teď ale může některým novým klientům pořádně prodražit.

Pojišťovny u nových klientů zjišťují, jak těžký průběh koronaviru měli, jestli byli hospitalizováni a jestli nemají nějaké trvalé následky.

Související obsah

​"Záleží na individuálním posouzení zdravotního stavu žadatele a také jde o to, jaký rozsah pojištění požaduje. Přirážka by mohla být v řádech, řekněme, od 25 procent až do extrémních 200 procent. Vždycky záleží, jaký byl průběh hospitalizace. Taky posuzujeme i komorbidity neboli onemocnění, které kromě covidu-19 pacient má," informoval mluvčí společnosti Generali Česká pojišťovna Jan Marek.

"Budeme požadovat tu informaci o průběhu onemocnění a samozřejmě léčení. Určitě budeme potřebovat zdravotní dokumentaci," řekla mluvčí pojišťovny Allianz Marie Petrovová.

Související obsah

​Může se dokonce stát, že pojišťovny klienta odmítnou pojistit úplně. "Pokud pojišťovna vyhodnotí, že ten klient je na tom tak špatně, že je nepojistitelný, tak se může stát, že ho pojišťovna do životního pojištění nepřijme," řekla mluvčí ČSOB Jitka Volná.

Na již sjednané smlouvy ale prodělání koronaviru nemá žádný vliv, a tak do původních smluv pojišťovny neplánují přidat žádné dodatky.

Jan Houška, TN.cz, Kristýna Bezděková TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz