Zahraničí

Češi vládnou světu: Krev Přemyslovců má vévodkyně Meghan i prezident Joe Biden

Češi vládnou světu: Krev Přemyslovců má vévodkyně Meghan i prezident Joe Biden
Zdroj: Profimedia

Češi zanechávají stopy i tam, kde by vás to vůbec nenapadlo. Krev naší první královské dynastie koluje v žilách královny Alžběty II., ale i vévodkyní Kate a Meghan. Mezi potomky Přemyslovců patřil už první americký prezident George Washington a nechybí mezi nimi ani ten současný, tedy Joe Biden.

Královna Alžběta II. je ve 31. generaci pravnučkou českého krále Vratislava II. z rodu Přemyslovců. Z britských panovníků není zdaleka jediná, král Eduard III. byl zase pravnukem Vratislava I. ve 12. generaci.

Jak upozornil portál Cheat Sheet, k potomkům Eduarda III. patří i Meghan Markleová. To z ní a jejího manžela prince Harryho dělá sestřenici a bratrance v 17. generaci. Vévodkyně ze Sussexu je spřízněná i s Kate Middletonovou, která má Eduarda III. rovněž mezi předky.

Přes anglického krále, který seděl na trůnu ve 14. století, se přemyslovská krev dostala i do žil amerického prezidenta Joea Bidena. Ten patří k potomkům Eduardova syna prince Thomase, je tak královým pravnukem ve 21. generaci. Nejinak je na tom jeho předchůdce Donald Trump, ten je 23. generací potomků Eduarda III. Český původ se dal vysledovat dokonce i u jednoho z otců zakladatelů USA a prvního prezidenta George Washingtona.

Související obsah

Trump nemá vazby na Česko jen díky Přemyslovcům, ale i díky první manželce Ivaně Trumpové. S podnikatelkou, bývalou lyžařkou a modelkou má tři děti a ještě za socialismu jezdíval za jejich babičkou do tehdejšího Gottwaldova, dnešního Zlína. "Česko vždycky bylo bezpečnou zemí se silnou armádou a silnými lidmi. Máme spolu velmi dobré vztahy," říkal Trump, když úřadoval v Bílém domě.

Přemyslovskou krev měla i tragicky zesnulá lady Diana, matka Williama a Harryho. Budoucí britský král je tak s manželkou Kate příbuzensky ještě spřízněnější než Harry s Meghan.

Harry přirovnal Meghan k princezně Dianě, prý jí šlo o život:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz