Domácí

Jedinečná nemovitost je stále na prodej. Palác v srdci Prahy jde do dražby

Pražský Palác Broadway jde opět do dražby. Miliardovou nemovitost nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Úřad tento týden vyhlásil druhé kolo elektronické aukce Paláce Broadway, který se nachází na náměstí Republiky v Praze. Minimální cena je 1,050 miliardy korun. Jedná se tak o nemovitost s nejvyšší cenou v historii ÚZSVM.

"Důvodem vyhlášení druhého kola je, že stávající nájemce nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup ve výši minimální vyhlašované ceny," vysvětlil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

"Areál Paláce Broadway je nejen unikátní investiční příležitostí, ale zároveň prodejem s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v téměř 20leté historii našeho úřadu. Věřím, že se nám pro tuto výjimečnou nemovitost v centru Prahy podaří v elektronické aukci najít definitivního vlastníka, který dokáže této kulturní památce vrátit dřívější lesk," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Související obsah

​Elektronická aukce začíná 7. března v 10:00 a končí 9. března ve 12:00. Před půlnocí ze 4. na 5. března musí ti, kdo se chtějí zúčastnit aukce, složit kauci 20 milionů korun. Budovu je možné si prohlédnout v lednu i únoru, prohlídky jsou v češtině i angličtině. Další informace najdete na stránkách ÚZSVM.

Palác Broadway, známý také jako Palác Sevastopol, pochází ze 30. let minulého století a je postavený ve funkcionalistickém stylu. Původně tam sídlily italské pojišťovny, v části budovy byly byty. V roce 1938 tam začalo promítat kino s tehdy nejmodernějším vybavením, dnes jej využívá Divadlo Broadway. V 80. letech sloužil dům pro administrativu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz