Domácí

Kvůli poruše na vleku nemohli lyžovat. Skiareál jim odmítl vrátit peníze

Kvůli poruše na vleku nemohli lyžovat. Skiareál jim odmítl vrátit peníze
Lyžařský areál Kouty v Jeseníkách Zdroj: Profimedia

Nedělní lyžování ve skiareálu Kouty rozezlilo mnohé lyžaře. Kvůli špatně fungující lanovce se nemohli dostat na svah, lanovku nakonec odpoledne provozovatel zcela uzavřel. Když se turisté obrátili na pokladní, zjistili, že nemají nárok na kompenzaci.

S celou rodinou vyrazil v neděli do skiareálu Kouty v Jeseníkách na lyžovačku pan Roman. Koupili si skipasy za 2 500 korun, k lyžování se ale moc nedostali. "Přestala fungovat lanovka, pořád poruchy. Pak řekli, že provoz končí ve 14:30," popsal.

Podobnou zkušenost má i Radek Švehla, který vyrazil na moravské svahy s přítelkyní. Zaplatili si celodenní skipasy, vyšly je téměř na 1 600 korun. "Ve čtvrt na 11 jsme šli na lanovku. Už při té první jízdě nahoru se dvakrát zastavila. Pak to bylo čím dál horší. Po jedné hodině jsme se nahoru dostali jen dvakrát. Jízda nahoru trvala asi 45 až 50 minut. Pak to zastavili," přiblížil Švehla.

Spolu s dalšími lyžaři proto vyrazil ke kasám a doufal v kompenzaci. Té se mu ale nedostalo. "Bylo mi řečeno, skoro tak arogantně, že páni majitelé se rozhodli, že nebudou vracet peníze. Nás tam bylo hodně, tak jsme byli nas***í. Za celých pět hodin jsme to sjeli jen sedmkrát," dodal.

Související obsah

​Redakce TN.cz proto oslovila ředitele skiareálu Petra Marka. "Pokud si člověk koupí skipas, souhlasí i obchodními podmínkami. Tam jsou i informace ohledně kompenzace. Pracovníci na pokladně postupovali podle těchto podmínek," reagoval.

Obchodní podmínky skiareálu Kouty

Zákazníkovi nebo jinému uživateli (pokud je odlišný od osoby zákazníka) nevzniká žádný nárok na vrácení ceny skipasu nebo její části ani nárok na jakoukoliv kompenzaci či náhradu v případě nemožnosti využití služeb areálu Kouty v důsledku vlivu nepříznivých povětrnostních podmínek, provozních podmínek (např. zastavení provozu lanovek a vleků) či zásahů vyšší moci.
zdroj: web skiareálu Kouty

Ředitel Marek také doplnil, že kvůli případným kompenzacím se mohou lyžaři obrátit na mail marek@k3-sport.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz