Zahraničí

Krásnou učitelku (23) z Irska zavraždili při běhání. Hlavní podezřelý je Slovák

Krásnou učitelku (23) z Irska zavraždili při běhání. Hlavní podezřelý je Slovák
Zdroj: Profimedia

Irsko je na nohou kvůli vraždě 23leté učitelky Ashling Murphyové. Před týdnem si šla v hrabství Offaly zaběhat, domů už se ale nevrátila. Policisté v úterý zadrželi podezřelého muže ze Slovenska. Podle britských médií se očekává, že ho ve středu obviní z vraždy.

Mladou učitelku Ashling Murphyovou někdo minulou středu uškrtil, když si šla večer zaběhat. Hlavním podezřelým je 31letý muž ze Slovenska, kterého irští kriminalisté zadrželi v úterý.

Jak informoval portál Daily Mail, vypátrali ho v nemocnici v Dublinu. Murphyová se totiž útočníkovi snažila bránit a zranila ho svazkem klíčů. Slovák se tam nechal ošetřit s tím, že poranění má z pouliční bitky. Policie tomu ale neuvěřila.

Ve středu by ho měli strážci zákona buď obvinit, anebo propustit. Pravděpodobnější je prý první varianta. 

Související obsah

​Rodina už Murphyovou pochovala. "Na posledních pět let, které jsme spolu prožili, budu vzpomínat po celý zbytek života. Doufám, že jednoho dne se z boží vůle znovu setkáme a budeme pokračovat ve velkých plánech, které jsme měli," řekl na pohřbu její zdrcený přítel Ryan Casey.

Ve smutečním průvodu kráčeli i někteří žáci zavražděné učitelky. V rukou svírali její fotografii a rudé růže, mnohým z nich tekly slzy.

Vyšetřovatelé hledají nůž, jímž vrah Murphyové před uškrcením hrozil a poranil ji. Zatím je hledání bezvýsledné.  

Žáci truchlí za zavražděnou učitelku Ashling Murphyovou Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz