Zahraničí

Poslední naděje v případu Maddie. Policie získala nové zásadní důkazy

Poslední naděje v případu Maddie. Policie získala nové zásadní důkazy
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Téměř dva roky je hlavním podezřelým z únosu Madeleine McCannové usvědčený německý pedofil Christian Brückner. Jenže kriminalistům se ho stále nedaří dostat před soud. Teď mají zřejmě jednu z posledních šancí a prý by mohla konečně vyjít. Do rukou se jim totiž dostaly nové důkazy, které je měly doslova šokovat.

Německým detektivův začali pomáhat dokumentaristé, kteří o zmizení Maddie McCannové natáčejí film. Jak informoval portál The Sun, spolupráce by policii mohla dostat ze spirály, v níž se točí bezmála dva roky. Tak dlouho podezřívají recidivistu Christiana Brücknera.

Filmaři podle zmíněného listu předali vyšetřovatelům zásadní důkazy, které by mohly dokázat dosud pouze údajnou Brücknerovu vinu.

Prý se jim podařilo získat fotografie, které hlavního podezřelého zachycují poblíž apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz, odkud se McCannová 3. května 2007 beze stopy vypařila. Před týdnem se přitom kriminalistům ozvalo několik svědků s tvrzením, že se tam Brückner v době zmizení tehdy tříleté dívky určitě nepohyboval.

Související obsah

"Smutný příběh Madeline McCannové je provázán s Německem. Policie se snaží případ dostat k soudu v Braunschweigu. A existuje mnoho německých žen a mužů, kteří k němu mohou detailně vypovídat," tvrdí zdroj, který má přístup k informacím o vyšetřování.

Brückner je kvůli Maddie v hledáčku detektivů od června 2020. Loni ho odsoudili k sedmiletému trestu za znásilnění 72leté americké turistky ve stejné destinaci, kde unesli McCannovou. Z vězení popřel, že by měl s kauzou cokoliv společného. V minulosti byl za mřížemi za sexuální obtěžování dětí. 

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz