Koronavirus

Na třetí dávku vakcíny se mohou hlásit od pondělí děti, když splní dvě podmínky

Na třetí dávku vakcíny se mohou hlásit od pondělí děti, když splní dvě podmínky
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Od pondělí se mohou k posilující dávce očkování registrovat i děti nad 12 let, které mají alespoň pět měsíců od ukončené vakcinace. V pátek to oznámilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že dostávat budou vakcínu Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech.

Pro posilující dávku vakcíny, tzv. booster, bude moci další skupina obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví od pondělí 24. ledna spustí registraci i pro děti nad 12 let. 

"Očkování posilující dávkou výrazně snižuje riziko vážného onemocnění covid-19, a to včetně varianty omikron. V pondělí proto spouštíme registraci i pro děti starší 12 let, aby i ony mohly získat maximální ochranu před onemocněním covid-19. Připojujeme se tak k řadě zemí EU," uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Související obsah

​Na očkování se mohou dostavit všichni, kteří splňují nejen podmínku věku, ale také nejméně pětiměsíční lhůtu od poslední vakcinace. "Shodli jsme se na tom i s odbornými společnostmi ČLS JEP (Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně), konkrétně s vakcinologickou a pediatrickou, se kterými jsme to předem konzultovali. Očkuje se vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech)," upřesnilo ministerstvo zdravotnictví.

Děti mezi 12 a 15 lety se budou moci nechat naočkovat u svých pediatrů nebo ve vybraných očkovacích centrech. Děti ve věku 16 a 17 let se mohou dostavit do jakéhokoliv očkovacího centra.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz