Koronavirus

Testujeme vakcínu, která by se aplikovala jen jednou za rok, řekl šéf Pfizeru

Podle šéfa společnosti Pfizer se za pár měsíců svět vrátí do normálu. Avizoval také, že hodlají každý rok produkovat vakcínu, která bude fungovat proti všem variantám.

"Virus nevymýtíme. Zůstane s námi ještě spoustu let," řekl šéf farmaceutické firmy Pfizer Albert Bourla v sobotním rozhovoru pro izraelskou stanici Channel 13. "Do normálních životů bychom ale měli být schopní se vrátit za pár měsíců," dodal.

Pfizer momentálně pracuje na vakcíně, která by se lidem aplikovala jednou za rok. Měla by podle Bourly fungovat na všechny varianty. Očekává totiž další mutace viru. "Zkoušíme, jestli dokážeme vyrobit vakcínu, která pokryje omikron a nezapomene ani na ostatní varianty," prohlásil.

Imunitní ochranu vakcín podle šéfa Pfizeru dokázal zatím obejít pouze omikron. I u něj ale vakcíny chrání proti hospitalizacím.

Bourla musí v posledních měsících čelit útokům dezinformátorů. Existuje podle něj menšina lidí, která z nich má prospěch. "Šíření mylných informací je živí. Jsou to zločinci," uvedl.

Související obsah

Lidem, kteří nevěří vakcínám, v sobotu také poslal vzkaz. "Měli byste vědět, že žádná vakcína neprošla tolika testy jako tato," sdělil. "Nejhorší je, že lidé věří lžím. Lidé, kteří umírají, jsou z velké části neočkovaní," doplnil.

Bourla v rozhovoru také mluvil o svém velmi dobrém vztahu k Izraeli. Má údajně velmi dobré vztahy jak se současným premiérem Naftalim Bennettem, tak s bývalým předsedou izraelské vlády Benjaminem Netanjahuem. "Pro nás, Židy v zahraničí, je jeden Izrael. Nedělíme ho na různé strany. Je pro nás bezpečným přístavem, do kterého se vždy můžeme vrátit," řekl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz