Domácí

Rodina ze Zlivi přišla o všechno. Sousedé pomáhají ze všech sil

Velká vlna solidarity se zvedla mezi lidmi poté, co se dozvěděli o požáru ve Zlivi na Českobudějovicku. Před několika dny tam kompletně vyhořel dům. Rodina majitele přišla o veškerý majetek. Lidé se jim teď snaží pomoci.

Aby lidé mohli rodině pomoci, vznikl i transparentní účet, který založil spolek Zliváci. V tuto chvíli je na něm přes 195 tisíc korun. Dárci přispívají tak, jak jim to finanční podmínky dovolují. Někdo věnoval několik stovek korun, ale objevily se tam i tisícové položky.

Někteří lidé k odeslaným penězům připojují i slova podpory pro rodinu, která přišla o střechu nad hlavou. Když hasiči k požáru rodinného domu přijeli, hořela kompletně celá veranda, včetně domu. Z něj vyšli bez pomoci hasičů dva lidé, které si převzali záchranáři.

Související obsah

​Zasahujícím hasičům trvalo přes hodinu, než dostali požár pod kontrolu. Oheň se s největší pravděpodobností rozšířil z přilehlého přístřešku, kde hořelo v kamnech. Vyšetřovatelé stanovili škodu na více než jeden a půl milionu korun.

Rodina kvůli požáru přišla o všechno, včetně rodinných fotografií. Peníze, které se podaří vybrat, chce v první fázi použít na nové zastřešení domu a prvotní úpravy, aby dům mohl být alespoň částečně obyvatelný.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz