Domácí

SPOLU opět na scéně. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou v Praze kandidovat společně

Parlamentní strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se rozhodly, že budou v komunálních volbách v Praze kandidovat společně jako uskupení SPOLU. Kandidát na primátora by měl pocházet z řad ODS. V úterý to na tiskové konferenci oznámili zástupci stran.

Od roku 2018 sedí v Praze na magistrátu zástupci Pirátů v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem, Spojených sil pro Prahu a hnutí Praha sobě. Naopak v opozici se nachází ODS a hnutí ANO. Současné vedení Prahy je ale často kritizováno, zejména kvůli dopravní situaci v metropoli.

"Viděli jsme ten fenomenální výsledek, kterého jsme v Praze dosáhli. Bylo to přes čtyřicet procent," prohlásil na tiskové konferenci poslanec Marek Benda (ODS) k důvodu, proč budou strany kandidovat společně.

"Bylo by neodpovědné, kdybychom se po fenomenálním úspěchu v parlamentních volbách nepokusili tento výsledek zopakovat," prohlásil předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil.

Související obsah

​Podle zástupců koalice SPOLU by měl kandidát na primátora pocházet z řad ODS, která je v koalici nejsilnější stranou. Zástupci koalice SPOLU také ukázali společné memorandum, ve kterém se zaříkávají ke komplexnímu a věrohodnému rozvoji hlavního města.

To, zdali budou v komunálních volbách společně kandidovat i uskupení Pirátů a Starostů a nezávislých, zatím není jasné. Obě strany každopádně měly tiskové konference zvlášť. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz