Domácí

Ředitelé budou moci vyhlásit 10 dní volna kvůli covidu, schválili poslanci

Ředitelé budou moci vyhlásit 10 dní volna kvůli covidu, schválili poslanci
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Sněmovna schválila předlohu, podle které by ředitelé škol mohli vyhlásit mimořádné ředitelské volno nebo distanční výuku až na deset dní. Novela předpokládá, že při výuce z domova nebo ředitelském volnu by rodiče žáků, kterým je do deseti let, měli nárok na ošetřovné.

Ředitelé škol budou moci kvůli zhoršující se situaci s covidem-19 vyhlásit volno nebo nastavit distanční výuku až deset dnů. Rodiče, kteří zůstanou s dětmi doma, získají nárok na ošetřovné.

Související obsah

​Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) má schválená změna zabránit tomu, aby došlo k hromadnému uzavírání škol. Bude pouze na jednotlivých ředitelích, kdy volno vyhlásí. Může to být deset dnů najednou nebo nerovnoměrně podle potřeby.

V současné době mají ředitelé možnost vyhlásit pět dnů volna za rok. Dovoluje jim to školský zákon, a to v případě vážných technických a organizačních důvodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za1,26 bilionu korun.

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Píše se na Deník.cz