Zahraničí

Bílý dům má nového mazlíčka, kočku Willow

Bílý dům má nového mazlíčka, kočku Willow
Zdroj: profimedia.cz

První dáma USA Jill Bidenová představila dlouho očekávaný přírůstek v rodině domácích mazlíčků v Bílém domě. Je jím dvouletá, mourovatá, krátkosrstá kočka Willow. Jméno dostala podle rodného města první dámy Willow Grove v Pensylvánii, informuje CNN.

Jill Bidenová a Willow se poprvé setkaly během prezidentské kampaně v roce 2020. Podle informací poskytnutých tiskovým mluvčím první dámy Michaelem LaRosou tehdy Willow během jejího projevu vyskočila na pódium, kde si ihned získala její sympatie.

"Willow se usazuje v Bílém domě se svými oblíbenými hračkami, pamlsky a spoustou míst k očichávání a zkoumání," uvedl LaRosa v prohlášení. Willow nyní sdílí Bílý dům s Commanderem, štěnětem německého ovčáka, kterého Bidenovi adoptovali v prosinci loňského roku.

Související obsah

Bidenův milovaný německý ovčák Champ odešel loni v červnu ve věku 13 let. Jejich druhý německý ovčák jménem Major musel Bílý dům kvůli několika excesům, kdy napadl tamní personál, opustit.

"Po konzultaci s trenéry psů, odborníky na chování zvířat a veterináři se Bidenovi rozhodli řídit kolektivním doporučením odborníků, že by pro Majora bylo nejbezpečnější žít v klidnějším prostředí s rodinnými přáteli," řekl LaRosa dříve CNN a poznamenal, že rozhodnutí přestěhovat Majora nebylo reakcí na konkrétní incident, ale přichází po "několika měsících rozhodování" Bidenovy rodiny a "diskusí s odborníky".

Naposledy se chodbami Bílého domu procházela kočka za vlády George W. Bushe. Jmenovala se Indie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz