Koronavirus

Neočkovaní by se mohli vrátit do hospod, naznačil ministr

Neočkovaní by se mohli vrátit do hospod, naznačil ministr
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) Zdroj: TV Nova

Restaurace v Česku by se mohly otevřít i pro neočkované. V sobotu to naznačil ministr zdravotnictví. O rozvolňování, byť ne tak brzy, mluví i epidemiolog Rastislav Maďar.

Vláda by se příští týden ve středu měla zabývat možností, že by do restaurací mohli opět chodit i lidé bez očkování. Pro portál Novinky.cz to v sobotu uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

"Vím přesně, jak vše bude probíhat do konce února a co bude v březnu, první informace o dalších krocích se dozvíte ve středu po vládě," napsal Válek Novinkám v SMS.

Související obsah

​"V únoru to bude aktuální téma, teď však není úplně vhodná doba mluvit o rozvolňování při rekordních číslech nakažených. Plán rozvolnění se ale samozřejmě připravuje. Víc konkrétní být zatím nemohu," uvedl pro TN.cz epidemiolog Rastislav Maďar.

Aktuálně platí, že do restaurací, barů a kaváren, a to včetně venkovních zahrádek, nesmí lidé bez očkovacího certifikátu nebo prodělané nemoci. Pouze ve výjimečných případech stačí PCR test. Hosté, pokud nesedí, musí mít nasazený respirátor, u jednoho stolu může pohromadě sedět maximálně šest lidí.

​Omezení hospod či škol. Přehled změn, které přinesou nový pandemický zákon:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz