Domácí

Muž očkovaný sputnikem chtěl do akvaparku. Nepustili ho a vznikl konflikt

Muž očkovaný sputnikem chtěl do akvaparku. Nepustili ho a vznikl konflikt
Aqualand Moravia v Pasohlávkách Zdroj: Profimedia

Muž ze Slovenska očkovaný vakcínou Sputnik V se v neděli chtěl dostat do Aqualandu Moravia. Dovnitř jej však nemohli pustit. Očkování touto vakcínou je totiž v Česku neplatné. Muž měl být následně agresivní a na místě musela zasahovat policie.

"Koupil jsem si vstupenky, jsem očkovaný dvěma dávkami. Bohužel mám vakcínu Sputnik V a nechtěli mě pustit dovnitř ani mi vrátit peníze, které mi právem patří, neboť vstupenky byly řádně zaplacené," stěžoval si muž. Když se následně snažil na pozemku Aqualandu lístky prodat, dostal se do konfliktu s ochrankou.

Do akvaparku muže podle současných opatření pustit nemohli. "Aqualand Moravia podle platných vládních nařízení kontroluje u vstupu platné očkování, a to pomocí čtečky. Zmíněný zákazník měl vakcínu Sputnik, která není v České republice platná," upozornil ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Podmínky navrácení vstupenek mu navíc měli zaměstnanci akvaparku vysvětlovat. "Zákazník měl vstupenky koupeny online, v takovém případě platí, že 14 dní po zakoupení můžete vstupenky vrátit bez udání důvodů a vrací se peníze. I tyto informace jsme mu poskytli," prohlásil Pavlacký.

Muž se poté podle svých slov snažil lístky prodat. To je ale na pozemku akvaparku zakázané. Sputnikem očkovaný Slovák si navíc stěžoval na chování security služby. Ta mu podle něj při prodávání na parkovišti vyhrožovala teleskopickým obuškem. "Cítím se poškozený, ukřivděný a bylo mi psychicky ublíženo útokem a výhrůžkami se zbraní v ruce," tvrdí muž.

Související obsah

Podle akvaparku bylo ale vše naopak. Konflikt měl rozpoutat sám zákazník. "Pánovi jsme situaci vysvětlili. Bohužel byl velmi agresivní, křičel vulgárně na pokladní a vedoucího provozu, kteří mu s klidem vysvětlovali situaci," uvedl Pavlacký. "V jiných případech jsme během pandemie vstupenkám posouvali platnosti tak, aby je zákazníci stihli využít. S pánem bohužel nebyla racionální řeč, proto jsme ho požádali, ať areál opustí," dodal.

"Třikrát jsme jej upozornili, že se to nesmí, a požádali ho, ať odejde. K žádnému fyzickému kontaktu nedošlo. Ani k výhrůžkám," sdělil k situaci na parkovišti.

Na místo museli přijet i policisté. Ti měli akvaparku potvrdit správnost nevpuštění Slováka do areálu. "Na místě jsme zasahovali. Momentálně prošetřujeme okolnosti případu," uvedl v pondělí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz