Domácí

Byl to trest a pomsta, říká exministr Havlíček o prázdném křesle místopředsedy

Bývalý ministr Karel Havlíček (ANO) ve středečním pořadu Napřímo mluvil o ještě stále prázdném křesle šestého místopředsedy. Podle něj jde o trest a pomstu. Navíc řekl, že pomoc firmám i lidem v rámci energetické krize je nedostatečná.

Křeslo šestého místopředsedy má přislíbené hnutí ANO, přesto zůstává prázdné. "My to nebereme jako odvetu za protahování jednání o pandemickém zákonu. Jasně jsme řekli, že ho nepodpoříme, ale nebudeme nic protahovat," říká bývalý ministr obchodu, průmyslu a také dopravy Havlíček.

Problém vidí jinde. "Přehlasovali jsme vládnoucí koalici, protože někteří její poslanci nepřišli do práce, a posunuli jsme tak stavební zákon. To byl ten trest a pomsta. Chtěli nám ukázat, že když se budeme takto chovat, tak oni také. Nebudeme handlovat posty ve Sněmovně za vyšší stupeň poslušnosti a rychlejší schvalování zákonů," zdůrazňuje exministr.

Související obsah

Evropská komise ve středu schválila dočasné zařazení jádra a plynu mezi čisté zdroje energie. "To je velký úspěch a zlomové rozhodnutí v rámci EU. Česko hodně hrálo o to, aby se jádro a plyn neoddělilo," řekl k tomu Havlíček. Podle něj díky tomu bude možné být energeticky soběstační a mít v budoucnu stabilní zdroje energie za dostupné ceny.

​Lidem postiženým energetickou nouzí se zvýší příspěvek na bydlení. "Vláda se vykašlala na firmy. A její pomoc domácnostem není žádná pomoc. Zlomek domácností si bude muset stoupnout na úřad práce, vyplnit deset stránek, požádat o příspěvek na bydlení a možná jim dopadne, možná ne," myslí si exministr. Podle něj je lepší plošná pomoc.

Související obsah

​Podle nového ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) se za Havlíčka vyhazovaly "miliardy z helikoptéry". "Je to úsměvné. Udělali jsme to, co opozice chtěla, a myslím, že správně. Proto pomoc byla plošná. Síkela nemůže řídit ministerstvo jako banku a vybírat, komu dá příspěvek a komu ne," myslí si Havlíček.

Na sněmu hnutí ANO v příštím týdnu bude Havlíček kandidovat do vedení. "Budu kandidovat na pozici místopředsedy," přiznal. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz