Zahraničí

Biden pošle do Evropy 2 000 vojáků. Obává se invaze Ruska na Ukrajinu

Do Evropy poputují ze základny v Severní Karolíně 2 000 amerických vojáků. Přesunou se do Německa a Polska. Další tisícovka vojáků půjde z Německa do Rumunska. K tomuto kroku se prezident Joe Biden rozhodl kvůli napětí na hranici Ukrajiny s Ruskem.

U ukrajinské hranice se soustředilo asi 100 tisíc ruských vojáků. Spojené státy se tedy obávají případné invaze Ruska na Ukrajinu. Prezident Joe Biden tedy ve středu rozhodl, že do Evropy pošle další 2 000 vojáků. Zástupci americké vlády to řekli CNN.

Vojáci se přesunou ze Severní Karolíny na základny v Německu a Polsku. Dalších 1 000 se vydá z Německa do Rumunska. Podle mluvčího Pentagonu Johna Kirbyho však tento přesun není natrvalo.

Související obsah

"Tyto jednotky nebudou bojovat na Ukrajině," upozornil Kirby. Podle zdrojů CNN mezi úředníky na ministerstvu obrany se má jednat o ukázku podpory spojencům, kteří se cítí Ruskem ohrožení. 

V Evropě je už v tuto chvíli několik desítek tisíc vojáků NATO, kteří jsou v případě invaze připravení. V pohotovosti je i dalších 8 500 amerických vojáků, kteří by se přesunuli do států NATO. Na Ukrajinu by nezamířili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz