Domácí

Babiš hodil Schillerovou přes palubu, dvoumilionový instagram za ni nezaplatí

Na instagram exministryně financí Aleny Schillerové (ANO) šly ze státních peněz téměř dva miliony korun. A teď jí hrozí, že je bude muset vrátit. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se ale za nynější předsedkyni poslaneckého klubu nepostavil. Kdyby na to přišlo, strana za Schillerovou nic platit nebude.

Za materiál pro instagram Schillerové fotograf David Šedivý a kameraman Jakub Konečný zkasírovali 1 930 769 korun z rozpočtu ministerstva. Na takovou částku si přišli mezi zářím 2020 a listopadem 2021. Informaci minulý týden přinesl portál Seznam Zprávy. Expremiéra Andreje Babiše to rozčílilo a Schillerovou nepodržel.

Po hlasité kritice nejenom členů současné vlády je ve hře varianta, že bývalá správkyně státní kasy peníze vrátí. Musela by přitom sáhnout do vlastních úspor. "Ne, hnutí ANO to platit nebude, je to problém paní ministryně a ona se s tím musí vypořádat. Považuji to za nešťastné, my to ale řešit nebudeme, protože ona se stala členkou hnutí až 21. října minulého roku," řekl ve čtvrtek rázně Babiš na tiskové konferenci.

Vedle fotek o činnosti resortu financí se na instagramu objevovaly i snímky, na kterých exministryně pózovala s novými účesy nebo po boku pávů v pražských zahradách. Schillerová tvrdí, že tyto záběry hradilo hnutí ANO a nešly na ně prostředky z rozpočtu ministerstva.

Související obsah

"Já jsem k tomu byl kritický, protože si myslím, že to přeháněla. Ale na druhou stranu je to škoda, protože ona je velmi pracovitá. Samozřejmě na ministerstvu financí měla nejtěžší roli, ona předkládala ten rozpočet snad osmkrát," uzavřel Babiš.

"Chtěla bych vysvětlit, že celý tiskový odbor měl asi 10 až 12 lidí. Byli tam zaměstnaní jako referenti i fotograf a kameraman, kteří toto primárně ovládali. Samozřejmě dělali i něco jiného. Celý tiskový odbor měl za úkol prezentovat práci ministerstva financí, vysvětlovat ji lidem. Rozpočet, daně a covidové věci," hájila už dřív působení fotografa a kameramana Schillerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz