Domácí

Kolik berou Mynář či Ovčáček? Prezidentská kancelář zveřejnila platy

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila platy nejvýše postavených zaměstnanců Hradu za posledních pět let. Odhalila tak například platy kancléře Vratislava Mynáře nebo mluvčího Jiřího Ovčáčka. Součástí tabulek jsou také mimořádné odměny za celý rok.

Tabulka zveřejněná Kanceláří prezidenta republiky ukazuje, na kolik si státní hodnostáři přišli každý rok v letech 2016 až 2021. Jde zejména o hradního kancléře, jeho zástupce a o ředitele různých odborů, jako je například odbor analytický, protokolu nebo tiskový.

Zdaleka nejvíc si za posledních pět let vydělal vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. V roce 2016 jeho čistý roční plat činil 1 093 191 korun, v roce 2021 už 1 396 777 korun. Průměr za celé období je 1 219 673,5 koruny za rok. Vysoké měl i mimořádné odměny, zejména za rok 2019, kdy na odměnách obdržel Mynář 733 430 korun.

Související obsah

​Ostatní platy už byly o poznání nižší. V naprosté většině se platy ředitelů administrativní sekce, sekretariátu a odborů pohybovaly v rozmezí mezi 600 a 900 tisíci korun čistého za rok. Průběžně ale rostly, přičemž nejvyšších platů dosáhli prezidentští zaměstnanci v pandemických letech.

Dost si pilnou prací na Hradě vydělal také prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček. Jako řediteli Odboru tiskového mu za rok 2021 přistálo na účtu 744 628 korun čistého. Na odměnách potom za rok nasbíral dalších 170 200 korun.

Za pozornost stojí také mimořádné odměny. Ty se obvykle pohybovaly mezi 100 a 300 tisíci korun. Výjimku v tomto případě však tvořil kancléř Mynář, jehož odměny byly vždy téměř dvakrát větší než průměr odměn všech zbylých ředitelů.

Na celou tabulku se můžete podívat zde:


Tiskový mluvčí Jiří Ovčáček na sebe v prosinci loňského roku upozornil svou opileckou eskapádou. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz