Krimi

Policie ví, kdo měl napadnout strážce parku na Šumavě. Je podezřelý ze zločinu

Policisté už znají totožnost skialpinisty, který měl napadnout dva strážce v Národním parku Šumava. Ti jej a jeho kamaráda totiž upozornili, že vstoupili do chráněného území mimo vyznačenou cestu. Vyšetřovatelé dvojici nyní vyslýchají.

Dva skialpinisté se vydali v úterý v okolí Železné Rudy mimo stezku, na to je poté v oblasti Královského hvozdu upozornili dva strážci. "Po slovním upozornění však okamžitě došlo k fyzickému napadení obou strážců. Útočník jim způsobil četná zranění," uvedl mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Případem se začali okamžitě zabývat policisté, kteří zjistili totožnost obou skialpinistů. "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání násilí proti úřední osobě," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Související obsah

"Jednoho skialpinistu už jsme vyslechli," řekla TN.cz Ladmanová. Napadeným strážcům po incidentu pomohli členové horské služby. Oba poté zdravotníci převezli do nemocnice v Klatovech.

Na šumavské kopce míří každoročně v zimě stále více skialpinistů a největší nápor zažívá právě oblast Královského hvozdu. Mimo vyznačenou stezku však lidé v Národním parku nemohou.

"Naši strážci, kteří pravidelně spolupracují s policisty, se teď v zimě zaměřují na dohled v těchto pro skialpinisty atraktivních lokalitách. Snaží se působit preventivně, ovšem musejí přistoupit i k udělování pokut. Ty se na místě pohybují v řádech tisíců korun. Pokud se však přestupek dostane do správního řízení, může pokuta dosáhnout až výše 100 tisíc korun," upozornil Dvořák.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz