Zahraničí

Slovenka v Malé Fatře padala 300 metrů, jako zázrakem přežila

Slovenka v Malé Fatře padala 300 metrů, jako zázrakem přežila
Horská záchranná služba Slovensko Zdroj: HZS Slovensko

Slovenští záchranáři zasahovali v neděli ráno u pádu mladé dívky v Malé Fatře. 22letá Slovenka se zřítila ze srázu a padala dlouhých 300 metrů. Jako zázrakem přežila a s tržnou ranou na hlavě byla transportována do nemocnice.

V neděli ráno zasahovali záchranáři ze slovenské horské služby při záchraně turistky, která spadla ze srázu při sestupu z hory Velký Rozsutec v Národním parku Malá Fatra. O pomoc požádali její kamarádi, kteří s dívkou ztratili kontakt.

Dívka padala dlouhých 300 metrů, nakonec se zastavila až na sněhovém poli. Pád naštěstí přežila. "Záchranáři horské služby okamžitě požádali o součinnost posádku leteckých záchranářů, kteří následně vzali na heliportu na palubu záchranáře a letěli pod Velký Rozsutec," informovala horská služba na sociálních sítích.

Související obsah

​Na místě byli pomocí palubního navijáku vysazeni záchranář a lékař, kteří poskytli mladé turistce neodkladnou lékařskou péči. Dívka při pádu utrpěla tržné poranění na hlavě a lékař měl podezření na další poranění. Následně byla proto letecky transportována do nemocnice.

Čeští záchranáři pro změnu zasahovali v neděli odpoledne na Šumavě, kde se vážně zranil 10letý chlapec. Lyžovat měl podle horské služby mimo sjezdovku, kde zřejmě narazil do dřevěného sloupku. Na místo pro něj letěl také záchranářský vrtulník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz