Domácí

Dudley si pohrál s airbusem, letadlo "tančilo" těsně nad ranvejí v Praze

Velmi "vzrušující" chvilku mají za sebou cestující, kteří se letadlem chtěli dostat ve čtvrtek z německého Frankfurtu na pražské letiště. S jejich strojem si nehezky pohrál silný vítr, který sužuje i jiné části Česka.

Kvůli vichřici Dudley mají plné ruce práce nejen hasiči, ale také například piloti. Ve čtvrtek dopoledne se podařilo svědkovi Georgimu Bidenkovi natočit přerušené přistání airbusu společnosti Lufthansa na pražském letišti.

Už zdálky je vidět, jak vítr s letadlem pohazuje. Pilotovi se na chvilku podařilo stroj stabilizovat, těsně nad přistávací dráhou ale vítr opět letadlo rozkmital. Pilot se tak rozhodl nepřistávat. Přistání se mu podařilo až na druhý pokus.

Související obsah

​Kvůli vichřici se v České republice ocitly statisíce lidí bez proudu, na Sněžce naměřili rychlost přes 180 kilometrů za hodinu. Hasiči mají za sebou více než 1 000 zásahů. Více si přečtěte v tomto článku i s on-line reportáží na TN.cz.

Místo v Polsku skončili v Maďarsku

Silný vítr zamával i s letadly v Polsku. A to pořádně. Stroj, který ve čtvrtek vzlétl z Krakova a za hodinu měl přistát ve Varšavě, skončil v maďarské Budapešti. Jedná se nejen o delší trasu, ale navíc úplně opačným směrem. Stejně dopadl i let z Bydhoště. Po natankování mohla díky přívětivějšímu počasí obě letadla zamířit do své původní destinace. Informaci přinesl polský portál wiadomosci.wp.pl.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz