Zahraničí

Jachty, zámky i tisíce aut. Putin je prý nejbohatší člověk na planetě

Jachty, zámky i tisíce aut. Putin je prý nejbohatší člověk na planetě
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Na ruského prezidenta Vladimira Putina, který od čtvrtka vede otevřenou válku proti Ukrajině, se upínají zraky celého světa. A ještě před nedávnem nebyl v centru pozornosti jen kvůli agresi proti sousední zemi, ale i spekulacím o jeho skutečném majetku. Údajně je nejbohatší na planetě.

Putin je u moci dlouhých 22 let. Ještě za studené války působil ve východním Německu jako agent tajné služby KGB, aby se po rozpadu Sovětského svazu stal ředitelem nástupnické FSB a potom premiérem. Od roku 2000 je s krátkou přestávkou v letech 2008 až 2012 vládcem Kremlu.

Kromě toho, že patří k nejmocnějším mužům planety, je údajně i vůbec nejbohatším. Čelu oficiálních žebříčků, kde se střídají Jeff Bezos, Elon Musk, Mark Zuckerberg nebo Bill Gates, však nikdy nevévodil. Většinu příjmů ani všechen majetek totiž nepřiznává.

Ruský prezident o sobě vždy tvrdil, že je skromný a moc toho nepotřebuje. V roce 2019 měl podle svého tvrzení vydělat necelé tři miliony korun. V majetkovém přiznání se objevily dva velké byty v Moskvě a Petrohradě, tři auta a jeden karavan. Jak upozornil portál The Sun, vzápětí se ale provalilo, že kromě toho vlastní i dva obrovské paláce na břehu Černého moře a na okraji Moskvy. Druhý z nich je dvakrát větší než Buckinghamský palác v Londýně.

Údajný palác Vladimira Putina za miliardy | Zdroj: Profimedia

Související obsah

​Luxusní palác u ruské metropole měl Putina vyjít na téměř pět miliard korun. Kromě toho údajně vlastní i flotilu jachet, 43 letadel, sedm tisíc aut a 15 vrtulníků. Jeho sbírka hodinek má mít hodnotu přesahující 12 miliard korun. Celkové jmění Putina je údajně vyšší než 4,4 bilionu korun. Momentálně oficiálně nejbohatší člověk Jeff Bezos má "jen" 3,9 bilionu.

Ucelené důkazy o opravdovém rozsahu Putinova majetku sice neexistují, uniklé střípky ale naznačují, že přiznané tři miliony jsou mizivým zlomkem jeho skutečných příjmů.

Takhle se Putin stal jedním z nejmocnějších na světě. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz