Zahraničí

Zásobte se Molotovovými koktejly, vyzývají občany ukrajinské úřady

Zásobte se Molotovovými koktejly, vyzývají občany ukrajinské úřady
Molotovův koktejl - ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Válečná situace na Ukrajině nutí tamní orgány k zoufalým rozhodnutím. Ukrajinské ministerstvo obrany vyzvalo občany, aby si přichystali takzvané Molotovovy koktejly. Těmito improvizovanými bombami pak mají zpomalit postup ruských tanků.

Zatímco ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj volá o pomoc ze zahraničí, ruská armáda se stahuje okolo Kyjeva. Ukrajinské ministerstvo obrany vzkázalo občanům hlavního města, aby nevycházeli ze svých domovů a připravili si Molotovovy koktejly, uvádí portál Kiyv Independent.

Ze strany Ukrajiny se jedná o zoufalé řešení, kterým by zapojila do boje o hlavní město také civilisty. Nejtvrdší boje probíhají ve čtvrti Oboloň na okraji Kyjeva, kde se ruská armáda střetla s ukrajinskou.

Související obsah

Molotovův koktejl je improvizovanou zápalnou zbraní. Spočívá v naplnění obyčejné skleněné lahve hořlavou kapalinou. Lahev je následně ucpána látkou, jejíž vnější konec se zapálí a hodí na nepřítele. Při správném zásahu je Molotovův koktej schopen vyřadit z boje i tank. Své jméno dostal podle sovětského politika Vjačeslava Molotova, který tuto zbraň zpopularizoval ve druhé světové válce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz