Domácí

Pozor! Válka na Ukrajině mění i výplaty některých českých důchodů

Pozor! Válka na Ukrajině mění i výplaty některých českých důchodů
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Ministerstvo práce a sociálních věcí v pondělí oznámilo, že pozastavilo výplaty důchodů a dalších dávek a podpor na účty vedené u Sberbank. Bance v současnosti chce odebrat licenci Česká národní banka.

Nepříjemnou zprávu pro ty, kteří mají účet u Sberbank, oznámilo v pondělí ministerstvo práce a sociálních věcí. "Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) i Úřad práce ČR pozastavují výplaty důchodů, dávek a podpor v nezaměstnanosti na účty vedené v této bance. Dosud nerealizované platby do Sberbank byly zastaveny a nadále nebudou prováděny," uvedlo ministerstvo.

Pro klienty banky to tak znamená cestu na Okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ), úřad práce nebo vyplnění on-line formuláře, aby si tak změnili způsob výplaty svých peněz. Lidé, kteří chtějí dostávat peníze na účet, si jej ještě před návštěvou na úřadě budou muset založit u jiné banky.

Související obsah

​Ministerstvo svůj postup zdůvodnilo tím, že pobočky ruské banky jsou uzavřené a jsou omezené bezhotovostní i hotovostní platby. Mimo to také v pondělí oznámila ČNB, že zahájila proces odebrání licence Sberbank.

Podívejte se na páteční reportáž TV Nova o problémech Sberbank:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz