Zahraničí

Krásná žena Zelenského: Znají se od dětství, takhle se dali dohromady

Krásná žena Zelenského: Znají se od dětství, takhle se dali dohromady
Volodymyr Zelenskyj s manželkou Olenou | Zdroj: Profimedia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už přes týden dokazuje ohromnou statečnost a nezlomnost. A kromě toho má i dobrý vkus na ženy. Po svém boku má nádhernou blondýnku Olenu, se kterou se zná už od útlého mládí. Dohromady se ale dali až mnohem později.

Celý svět o Volodymyru Zelenském mluví jako o nesmírně statečném muži, který bude Ukrajinu bránit před Ruskem, dokud to půjde. Málokdo už ale tuší, že za jeho nezlomností stojí i podpora milované manželky Oleny.

Oba pocházejí z jihoukrajinského města Kryvyj Rih a znají se od dětství. Olena (6. února 1978) se narodila jen o týden a půl později než Zelenskyj (25. ledna 1978). Podle magazínu AS o sobě na základní a střední škole věděli, ale příliš se spolu nekamarádili.

Randit spolu začali teprve během vysokoškolských studií. Olena vystudovala architekturu, zatímco Volodymyr se věnoval studiu práv.

Související obsah

Po osmi letech vztahu do toho 6. září 2003 praštili a po svatbě se přestěhovali do Kyjeva. A přestože oba získali červený diplom, ve svých oborech se neuplatnili. V ukrajinské metropoli je ale zlákal svět showbyznysu a pro oba se na dlouhou dobu stal zdrojem obživy.

Zelenskyj se stal úspěšným televizním producentem a v roce 2006 se proslavil účastí v pořadu Tanec s hvězdami. Hrál i v mnoha ukrajinských a ruských filmech.

​Oleně a Volodymyrovi se v roce 2008 narodila první dcera Oleksandra a v roce 2013 syn Kyryl. O dva roky se ze Zelenského stala celostátní superstar, a to díky roli fiktivního ukrajinského prezidenta Vasilije Holoborodka v komediálním seriálu Služebník lidu.

Související obsah

​Tehdy si nejspíš Ukrajinci ani sám Zelenskyj nedokázali představit, že se z Volodymyra v dubnu 2019 stane skutečný prezident Ukrajiny. Drtivě zvítězil nad bývalým prezidentem Petrem Porošenkem a stal se nejmladší hlavou státu v ukrajinské historii. A z Oleny nejmladší první dáma. Oběma bylo teprve 41.

Manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská | Zdroj: Profimedia

Zelenskyj žádá bezletovou zónu. Válka může skončit až u Berlínské zdi, varoval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz