Zahraničí

Jediná známá manželka i dítě s uklízečkou. Jaký je Putin v soukromí

Jediná známá manželka i dítě s uklízečkou. Jaký je Putin v soukromí
Vladimir Putin a exmanželkou Ljudmilou | Zdroj: Profimedia

Všichni vědí, že patří k nejmocnějším lidem planety. A údajně je také vůbec nejbohatším člověkem. Jaký je ale Vladimir Putin, když se zaklapnou dveře jednoho z jeho paláců, ví jen málokdo. Z uniklých střípků se však přibližný obrázek, jak vypadá soukromí vládce Ruska, sestavit dá.

Vladimir Putin se narodil 7. října 1952 v Leningradu (dnešním Petrohradu) do dělnické rodiny. Vystudoval práva a v 70. letech se dal na dráhu tajného agenta v sovětské KGB. O dekádu později ho vyslali do východního Německa, kde zůstal až do roku 1990.

V té době se také oženil s Ljudmilou Alexandrou Škrebněvovou. Je to jediná oficiálně známá partnerka ruského prezidenta, který si soukromý život pečlivě chrání a neprozrazuje z něj téměř nic. Mají spolu dcery Marii a Jekatěrinu.

Související obsah

​Spekulace o Putinových milostných avantýrách a nemanželských dětech jsou ale delší než Transsibiřská magistrála. V 90. letech, krátce před nástupem do Kremlu, měl mít poměr s uklízečkou v supermarketu Světlanou Krivonogikhovou. Té se v roce 2003 narodila dcera Elizaveta, jejímž otcem má být právě Putin. A od toho se nejspíš Světlana ledacos naučila. Dávno nemusí mýt podlahy pod regály, ale na kontě má miliardy a žije bezstarostný život.

Putin příběh o velké lásce k uklízečce nikdy nekomentoval. Manželství s Ljudmilou vzalo za své v roce 2014, o rok později poprvé promluvil o svých přiznaných dcerách. "Studovaly pouze ruské vysoké školy, jsem na ně pyšný. Plynně hovoří třemi evropskými jazyky. Jsou úspěšné," pochlubil se. 

Související obsah

​Starší Maria se přitom krátce předtím dostala do pořádných problémů. Tehdy žila v Nizozemsku, které ji chtělo vyhostit v odvetě za sestřelené malajsijské letadlo, v němž cestovalo téměř 200 nizozemských občanů. Za jednoho ze strůjců útoku byl považován ruský prezident.

Ten po rozvodu s Ljudmilou na ocet nezůstal, dodnes se ale neví, jak jeho drahá polovička vypadá. Pravděpodobně už je znovu ženatý, svatbu oznamoval bez bližších informací před čtyřmi lety. Vedle žen miluje také psy, po smrti fenky labradorského retrívra Konni se ale novým čtyřnohým parťákem rovněž nepochlubil.

Další detaily z Putinova životního příběhu v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz