Zahraničí

Putin přijal v Moskvě izraelského premiéra, ten pak volal Zelenskému

Putin přijal v Moskvě izraelského premiéra, ten pak volal Zelenskému
Izraelský premiér Naftali Bennett s ruským prezidentem Vladimirem Putinem | Zdroj: Profimedia

Izraelský premiér Naftali Bennett v sobotu večer jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Tříhodinová schůzka proběhla v Moskvě, kam premiéra Putin pozval při středečním telefonátu. Bennett už volal ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému a míří do Berlína za německým kancléřem Olafem Scholzem.

Bennett je prvním světovým lídrem, který se po vypuknutí konfliktu na Ukrajině s Putinem setkal osobně. Ruský prezident izraelského předsedu vlády pozval do Moskvy při jejich telefonickém rozhovoru ve středu.

Jediným tématem sobotní schůzky byla válka na Ukrajině, informoval list The Times of Israel. Podle Bennettovy kanceláře jednání trvalo téměř tři hodiny. "Ministerský předseda do Moskvy odletěl hned ráno," sdělila. Předtím telefonoval i s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Související obsah

​Bennett nabídl, že Izrael by mohl zprostředkovat jednání mezi Putinem a Zelenským. Ukrajinskému prezidentovi hned po odchodu z Kremlu zavolal. Další podrobnosti o obsahu rozhovoru s Putinem jsou zatím neznámé.

Okolo osmé hodiny večer Bennettovo letadlo vzlétlo směrem do Berlína. V neděli se tam setká s německým kancléřem Olafem Scholzem.

Putin obvinil Ukrajince, že civilisty používají jako živé štíty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz