Zahraničí

Johnson představil plán na zničení Putina. Má šest základních bodů

Johnson představil plán na zničení Putina. Má šest základních bodů
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Britský premiér Boris Johnson vyzývá světové lídry, aby podpořili jeho šestibodový plán, který má pomoci rozbořit obraz ruského prezidenta coby neohroženého vůdce, a porazit ho tak v boji, který Vladimir Putin vede proti Ukrajině. Plán zahrnuje podporu obrany bránící se země, další humanitární pomoc i maximalizaci ekonomického tlaku na Moskvu.

Britský premiér Boris Johnson se snaží získat hlasy pro svůj šestibodový plán reagující na ruskou invazi na Ukrajině. Jeho hlavní myšlenkou je dokázat světu a hlavně ruským občanům, že Putin v invazi na Ukrajinu selhal. Právě dobrá propaganda je podle řady expertů pro Putina velmi důležitá. Může pomocí ní lépe zkreslovat informace o válce. Snadněji také dokáže ovládat svůj lid.

"Putin musí selhat a musí být vidět, že selhal v tomto aktu agrese," oznámil britský premiér Boris Johnson. "Musíme se spojit v rámci šestibodového akčního plánu, abychom zajistili, že Putin ve svých ambicích selže. Svět se dívá. Nejsou to budoucí historici, ale lidé Ukrajiny, kdo bude naším soudcem," dodal.

Související obsah

Cíle, které Johnson v sobotu vyjmenoval, zahrnují mezinárodní humanitární koalici pro Ukrajinu, podporu její sebeobrany a maximalizaci ekonomického tlaku na Moskvu. Johnson také vyzval k diplomatickým cestám pro deeskalaci s plným zapojením ukrajinské vlády, k posílení bezpečnosti v evropsko-atlantickém prostoru a k ukončení "plíživé normalizace" ruských aktivit na Ukrajině.

​Svůj plán Johnson představil jen několik hodin předtím, než se v neděli znovu spojil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. "Byl informován o boji proti agresorovi. Odsoudil jaderný terorismus a válečné zločiny Ruska. Projednali jsme další posílení sankcí proti Rusku a dohodli se na dalších společných krocích," okomentoval dialog Zelenskyj.

Po pondělním setkání s premiéry Kanady a Nizozemska má Johnson v úterý hostit lídry z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, tedy ze zemí, které čelí přílivu uprchlíků způsobenému invazí. Británie plánuje rychleji sankcionovat ruské podnikatele prostřednictvím nových právních opatření, která budou v pondělí zaslána parlamentu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz