Zahraničí

Muž si myslel, že s rodinou prchá do bezpečí. Ruský útok přežili jen on a kočka

Muž si myslel, že s rodinou prchá do bezpečí. Ruský útok přežili jen on a kočka
Při bombardování Marhalivky přišel muž o celou rodinu Zdroj: Zveřejněno ministerstvem zahraničí Ukrajiny

O své dítě, vnoučata, manželku, sestru a další přišel ukrajinský muž poté, co Rusové ve vesnici Marhalivka začátkem března rozbombardovali dům, ve kterém všichni pobývali. Rodina se tam přitom uchýlila po útěku z Kyjeva v domnění, že v malé vesnici bude v bezpečí. Muž a jeho kočka jsou jediní přeživší z trosek zničeného domu.

O útoku na Marhalivku ležící u hlavního města Kyjeva informovala média už 4. března, kdy k němu došlo. Po ostřelování bylo ve vesnici zničeno osm rodinných domů. Záchranáři tehdy informovali o tom, že zemřelo pět lidí, mezi nimiž byly i tři děti.

Jak velká tragédie se za tímto útokem skrývala, světu odhalilo ukrajinské ministerstvo zahraničí. Počet obětí se podle jeho informací zvýšil. V jednom domě, který byl po raketovém útoku zcela srovnán se zemí, mělo zemřít až 11 lidí. Všichni byli z jedné rodiny a byly mezi nimi i děti. 

Související obsah

​Přeživším hrozivé události je muž, jehož jméno ministerstvo neuvedlo. V troskách domu měl přijít o všechny své příbuzné. "V domě bylo 12 lidí: děti (dvě vnoučata, dvě neteře), manželka, dcera, sestra...," uvedlo ministerstvo. Jediný, kdo přežil, byl on a jeho kočka Marsik, která po zásahu domu zmizela. Našel ji až později při prohledávání trosek.

Do Marhalivky se přitom rodina měla uchýlit po útěku z Kyjeva, aby se schovala před válkou do bezpečí – zřejmě v domnění, že Rusové budou útočit na velká města a vesnice uniknou jejich pozornosti.

Novinářům na místě muž řekl, že je naprosto zlomený a neví, co má dělat. Jeho jediným přáním je, aby válka na Ukrajině skončila co nejdříve, uvedl ukrajinský zpravodajský web 24tv.ua.

Ukrajinské děti často utíkají do bezpečí, ale bez rodičů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz