Zahraničí

Poradce prezidenta Zelenského naznačil, kdy by mohla skončit válka s Ruskem

Poradce prezidenta Zelenského naznačil, kdy by mohla skončit válka s Ruskem
Poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč | Zdroj: Profimedia

Poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč se domnívá, že konflikt s Ruskem už nebude trvat dlouho. Záležet prý bude na tom, kolik zdrojů ještě bude Kreml ochotný nasadit. Arestovyče si Volodymyr Zelenskyj váží, ruskou invazi předpověděl už před dvěma lety.

Válka na Ukrajině skončí nejpozději začátkem května, je přesvědčen poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč. Tou dobou už bude podle něj ruská armáda naprosto bez zásob a vyčerpaná.

Na vyjádření pravé ruky Volodymyra Zelenského upozornil portál The Week. "Myslím si, že nejpozději v květnu, začátkem května budeme mít mírovou dohodu. Možná to bude mnohem dřív, uvidíme, mluvím o těch nejzazších možných datech," prohlásil Arestovyč.

Dohodu buď Kyjev a Moskva uzavřou velmi rychle a ruská vojska se pak z Ukrajiny stáhnou, anebo Rusko útoky zesílí a svá vojska rozšíří například o bojovníky ze Sýrie. Kdyby je Ukrajinci porazili, dohoda by se podle Arestovyče mohla začít rýsovat koncem dubna.

Související obsah

​Kolik dalších zdrojů bude ruský prezident Vladimir Putin do invaze ochotný nasadit, bude prý naprosto klíčové. Za "totálně šílený" scénář by Arestovyč považoval nasazení nových branců jen s měsíčním výcvikem.

Ani uzavření mírové dohody však nemusí znamenat úplný konec bojů. "Menší taktické střety mohou pokračovat klidně rok," uzavřel Arestovyč.

Politolog Lukáš Jelínek o mírových dohodách mezi Ruskem a Ukrajinou:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz