Zajímavosti

Nejlíp na světě je v Londýně, ukázal žebříček top měst. Jak je na tom Praha?

Nejlíp na světě je v Londýně, ukázal žebříček top měst. Jak je na tom Praha?
Ilustrační foto Zdroj: Mediafax

Prestižní ekonomický deník vyhlásil žebříček nejlepších měst k životu pro letošní rok. Kraluje mu Londýn, Praha se tentokrát vůbec neumístila. Pořadí metropolí se odvíjí podle osmi neobvyklých kategorií, jedna z nich reaguje i na počet mrtvých za pandemie.

Žebříček nejlepších měst pro život v roce 2022 zveřejnil ekonomický deník Global Finance. Jejich pořadí závisí na osmi neobvyklých kategoriích. Ty zahrnovaly například populační růst, ekonomickou sílu, kulturní úroveň a dopravní dostupnost. Deník počítal i s životním prostředím, a dokonce počtem úmrtí na covid-19.

Na první příčce se umístil Londýn, který i přes náročnou pandemickou situaci v lednu 2022 dosáhl vysokých kvalit v kultuře, infrastruktuře i populačním růstu. V těsném závěsu skončilo japonské Tokio, které vyniklo jak v boji s pandemií, tak i v ekonomickém růstu.

Související obsah

V top 10 se kromě britské metropole objevila jen dvě další evropská města, a sice Paříž a Amsterdam. Ten oproti loňskému roku poskočil ze 14. příčky, a předběhl tak Berlín a Vídeň. Rakouské hlavní město se přitom tradičně umisťovalo v čele podobných žebříčků. Amsterdam zaujal především nižšími náklady na život a rozmanitostí veřejné dopravy.

Praha se neumístila vůbec. Deník dohromady zveřejnil hodnocení 48 světových metropolí, stověžatá se mezi nimi neobjevila.

Nejlepší města pro život roku 2022

  1. Londýn, Velká Británie
  2. Tokio, Japonsko
  3. Šanghaj, Čína
  4. Singapur, Republika Singapur
  5. Melbourne, Austrálie
  6. Sydney, Austrálie
  7. Paříž, Francie
  8. Peking, Čína
  9. New York, USA
  10. Amsterdam, Nizozemsko

V Londýně se nedávno udílely filmové ceny BAFTA:

 

eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz