Zahraničí

Rusové zabili u Kyjeva dalšího novináře. Při palbě zemřel kameraman Fox News

Rusové zabili u Kyjeva dalšího novináře. Při palbě zemřel kameraman Fox News
O víkendu na Ukrajině zemřel také americký novinář, tentokrát v Irpini Zdroj: Profimedia

Boje na Ukrajině si vyžádaly život dalšího zahraničního novináře. Poté, co Rusové nedaleko Kyjeva zahájili palbu na zpravodajské vozidlo, zemřel americký kameraman Pierre Zakrzewski, který pracoval pro televizi Fox News. Při stejném útoku byl zraněn i jeho kolega a reportér Benjamin Hall.

Pierre Zakrzewski pracoval pro americkou televizi Fox News mnoho let a jako válečný kameraman přinášel záběry z řady nebezpečných zemí. Během své kariéry natáčel například v Afghánistánu, Sýrii nebo Iráku. Ukrajina se mu ale nakonec stala osudnou.

V pondělí na vozidlo novinářů na předměstí Kyjeva zvaném Horenka zaútočili ruští vojáci. Při palbě byl zasažen právě i Pierre Zakrzewski, který nakonec svým zraněním podlehl. "S Pierrem jsem pracoval mnohokrát po celém světě. Byl to naprostý poklad. Posíláme Pierrově ženě a rodině nejsrdečnější modlitby," napsal na twitteru jeho kolega John Roberts.

"Tak dobrý muž. Tak dobrý přítel. Tak fantastický válečný fotograf a mnoho dalšího. Odpočívej v pokoji, Pierre Zakrzewski," vzdala zesnulému kameramanovi hold další reportérka Fox News Jennifer Griffinová.

Jeho úmrtí po ruském útoku potvrdila i generální ředitelka Fox News Suzanne Scottová. "Dnes je srdcervoucí den pro Fox News Media a pro všechny novináře, kteří riskují své životy, aby nám přinesli zprávy," napsala v interní zprávě, kterou získal i Business Insider.

Související obsah

​Při útoku byl také zraněn reportér Benjamin Hall. "Momentálně máme minimum podrobností, ale Ben je hospitalizován a naše týmy na místě pracují na získání dalších informací, jak se situace vyvíjí," informoval v pondělí krátce po útoku web Fox News.

Nejedná se přitom o první útok na zahraniční novináře, kteří na Ukrajině sledují aktuální dění a informují o něm. O víkendu při útoku v Irpini jen pár kilometrů od Horenky zemřel fotograf a filmař Brent Renaud, který v minulosti pracoval například pro The New York Times. Vedení novin zprávu o jeho smrti potvrdilo, uvedlo však, že Renaud v zemi nepůsobil jako jejich zpravodaj.

Pod palbou se na Ukrajině ocitl i štáb britského zpravodajského kanálu Sky News:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz