Válka na Ukrajině

Nejdřív ho zbožňovali, teď se od něj odvrátili. Seznam lidí, kteří opustili Putina

Nejdřív ho zbožňovali, teď se od něj odvrátili. Seznam lidí, kteří opustili Putina
Vladimir Putin |

Za dobu své vlády se Vladimir Putin seznámil se spoustou zajímavých osobností, které tím nepřímo podporovaly jeho režim a dodávaly mu legitimitu. Kvůli válce na Ukrajině se k němu ale začínají obracet zády.

Od Vladimira Putina se začínají odvracet jeho hvězdní kamarádi. Jedním z nich je oceňovaný režisér Oliver Stone. Ten na svém twitteru odsuzuje ruský útok na Ukrajinu. "Přestože Amerika má na svém kontě mnoho útočných válek, to ale neospravedlňuje Putinovu agresi na Ukrajině. Tucet jejích chyb neznamená, že můžete chybovat vy," napsal režisér na svém twitteru.

K protiputinovským výzvám se připojují i sportovci. Tenista Andrej Rubljov po vyhraném zápase na turnaji v Dubaji napsal na kameru "žádnou válku, prosím". Krasobruslařka Jevgenija Medveděvová na instagramu prosí, aby válka skončila co nejdřív. Částečně se proti Putinovi postavil i hvězdný hokejista Alexandr Ovečkin, který taky žádá konec války, píše The Mirror.

Související obsah

​Bývalý lídr skotské politické strany SNP Alex Salmond, který obdivoval Putina a měl vlastní pořad v propagandistické televizi Russia Today, přerušil svůj pořad, dokud nebude nastolen mír na Ukrajině.

Na seznamu známých osobností, které se odvrátily od Putina, nemůže chybět ani český prezident Miloš Zeman. Ten ve svém projevu krátce po zahájení invaze odsoudil ruskou agresi a vyjádřil podporu Ukrajině. Dalšími evropskými politiky, kteří se dříve paktovali s Putinem, ale teď ho odsuzují, jsou například maďarský premiér Viktor Orbán, francouzská pravicová politička Marine Le Penová nebo bývalý italský premiér Matteo Salvini.

Související obsah

​V posledních dnech propíraná novinářka Marina Ovsjannikovová byla zatčena za to, že se objevila v televizním vysílání s cedulí odsuzující válku. Na chvíli se dokonce zdálo, že zmizela. Nakonec se však objevila a vyvázla s pokutou 30 tisíc rublů (přes 6 tisíc korun).

Seznam lidí, kteří se obrátili proti Putinovi

Miloš Zeman Český prezident
Oliver Stone Oceňovaný americký režisér
Andrej Rubljov Ruský tenista
Jevgenija Medveděvová Ruská krasobruslařka
Alex Salmond Bývalý skotský politik
Viktor Orbán Maďarský premiér
Marine Le Penová Francouzská politička
Matteo Salvini Italský politik
Gérard Depardieu Francouzský herec
Ivan Urgant Ruský komik
Maxim Galkin Ruský herec
Marina Ovsjannikovová Ruská novinářka
Lilija Gildějevová Ruská novinářka
Alexander Garnajev Ruský zkušební pilot
pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz