Zahraničí

Lavina výpovědí v ruských televizích. Novináři odmítají Putinovu propagandu

Lavina výpovědí v ruských televizích. Novináři odmítají Putinovu propagandu
Svůj odchod oznámila i moderátorka ruské NTV Lilija Gildejeva Zdroj: Profimedia/TASS/Michail Těreščenko

V Rusku se strhla lavina výpovědí v televizích, ze kterých odcházejí i významné osobnosti, které pomohly tyto stanice formovat. Novináři tím dávají najevo, že se už nechtějí podílet na Putinově propagandě.

Před několika dny svět obletělo video novinářky, která v ruské státní televizi narušila vysílání zpráv transparentem, jenž hlásal odpor vůči válce a lžím Putinova režimu. Marina Ovsjannikovová ale není jediná, která se odmítla nadále podílet na ruské propagandě.

Jak informovala BBC, Rusko je v současnosti svědkem masivního odchodu novinářů z televizí, z nichž někteří byli po mnoho let jejich tvářemi. Výpověď oznámila například Lilija Gildejevová, která pracovala pro televizi NTV jako moderátorka od roku 2006.

Související obsah

​NTV přišla také o Vadima Gluskera, který tam pracoval téměř 30 let a po mnoho let působil jako zpravodaj v Bruselu. Z Kanálu 1, kde pracovala Marina Ovsjannikovová, odešla zahraniční reportérka Žanna Agalakovová. Ta je rovněž významnou osobností ruských médií.

Proslýchá se, že novináři hromadně opouštějí i Všeruskou státní televizní a také ruskou společnost a televizní síť RT. Nejvýznamnější osobností, která dala výpověď v RT, je šéfredaktorka Maria Baronová. Putin podle ní zničil pověst Ruska a zabil jeho ekonomiku.

"Za tohle naši dědové nebojovali. Opravdu nevím, co s námi všemi teď bude dál," napsala na telegramu Baronová již dříve.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz