Zajímavosti

Březnový úplněk ohrožuje zažívání. Tato jídla vůbec nejezte, jinak přijdou potíže

Březnový úplněk ohrožuje zažívání. Tato jídla vůbec nejezte, jinak přijdou potíže
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Páteční úplněk symbolicky ukončuje zimu. Měli byste ale jíst střídmě, jinak podle astroložky hrozí potíže se zažíváním. Přečtěte si její rady a předpověď, co vás o tomto úplňku čeká a čemu se vyhnout.

Poslední zimní úplněk v pátek 18. března v 8:17 symbolicky ukončuje zimu a přináší jaro. Někdy se úplněk nazývá vraní nebo také červí, protože z půdy již vylézají žížaly a brzy bude jaro. "Úplněk má velmi silnou energii, kterou můžete dobře využít," upozorňuje numeroložka a astroložka Hana Černá.

Březnový úplněk je ve znamení Panny. "To znamená, že je den vhodný pro profesi, získání financí, ale i vzdělání a uměleckou činnost. Můžete si udělat pořádek doma ve svých věcech, ale i v životě. Všechny tyto činnosti vám půjdou od ruky," myslí si Černá. Tento úplněk je také ideální dobou pro zbavení se starých věcí.

NECHTE SI UDĚLAT HOROSKOP NA MÍRU!

"Měli byste se ale vyvarovat kritizování druhých, abyste předešli možným konfliktům. Den svádí k výkyvům emocí. Panna to někdy přehání, dostane se do stresu a začne ji bolet žaludek. Můžete být citlivější, pomalejší a náladovější. Nezačínejte nic nového, vydržte. Zvládnete to potom lépe, rychleji a v klidu," dodává astroložka. 

Související obsah

​Numerologie

Po stránce numerologické je den pod číslem devět. "Jde o citový den, pozor však na přecitlivělost. Můžete dnes dokončovat různé projekty, úkoly a vše potřebné. Z numerologické stránky je den vhodný ke studiu, ale i pro lásku a cestování do zahraničí," doplňuje numeroložka. 

Zdraví

Podle astroložky je ohroženo celé trávicí ústrojí, střeva včetně slepého, slinivka a mohou se ozvat vředy. "Důležité je nezatěžovat zažívání, naopak je to velmi vhodné období pro detox a očistu těla," radí Černá. Podle ní je na zažívání dobrý čaj ze šalvěje, máty, majoránky, heřmánku či meduňky.

Související obsah

​"Ohrožené jsou i smyslové orgány. Oči se mohou dříve unavit a budou náchylnější k zánětům. Hrozí i bolesti hlavy, lidé mohou být navíc náchylnější k nachlazení," varuje Černá. Navíc o tomto úplňku bude více zatížená psychika. 

Jídelníček

Panna podle Černé preferuje zdravé jídlo. "Vyhněte se proto tučným a hůře stravitelným pokrmům. Vhodná jsou zeleninová jídla a polévky pro vyčištění organismu, například polévka z brambor, mrkve, petržele, pórku a celeru, nejlépe s čerstvými bylinkami. Tuto nezahuštěnou polévku můžete jíst celý den," radí astroložka.

Je také potřeba dodržovat pitný režim. Vhodná ke konzumaci je při úplňku i čekanka obecná, podle astroložky je symbolem znamení Panny. "Čekanku si můžete dopřát ve formě salátu, čaje nebo sirupu a dávejte si pozor na konzumaci zmrazených potravin, ty mohou způsobit zdravotní problémy," uzavírá Černá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz