Domácí

Jsme na hraně počtu uprchlíků, které můžeme přijmout, prohlásil Fiala

Česko je na hraně počtu uprchlíků, které dokáže přijmout. Na čtvrteční tiskové konferenci to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). V Česku už je 270 000 lidí, kteří utekli před válkou.

"V současné době je v České republice 270 000 lidí, kteří utekli před válečným konfliktem," řekl na čtvrteční tiskové konferenci po mimořádném jednání tripartity premiér Petr Fiala. "Musíme si přiznat, že jsme na samé hranici toho, co dokážeme bez větších problémů absorbovat," dodal.

"Jsou to lidé, kteří utíkají před válkou, aby si zachránili život, a my jím musíme pomoct," myslí si premiér. "Musíme pokračovat v krocích, které nám umožní zvládnout i další vysoké počty, protože nikdo nevíme, jak dlouho bude situace na Ukrajině tak špatná, jako je teď, a jak dlouho budou lidé muset utíkat, aby si zachránili život," uvedl.

Související obsah

Pro pomoc lidem postiženým válkou připravila vláda několik opatření. "Zřídili jsme národní a krajská asistenční centra pro pomoc Ukrajině," připomněl Fiala. Zároveň dostávají uprchlíci speciální příspěvek 5 000 korun, ubytovací služby dostávají kompenzace a na každého ubytovaného uprchlíka dostávají lidé, kteří utečence ubytovávají, 3 000 korun na osobu.

Ministerstvo vnitra zatím vydalo skoro 180 tisíc speciálních víz. Jenom ve středu jich přibylo 8 988.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz