Domácí

Ústecko vyděsily pozdě večer zvuky letadel. Armáda to vysvětluje

Obyvatele Ústí nad Labem a okolí ve čtvrtek večer vyděsily hlasité rány. O něco později vyšlo najevo, že na městem přeletěly vojenské stíhačky. Armáda teď vysvětlila, co se nad Ústeckem dělo.

Hlasité rány podobné výbuchu vyděsily ve čtvrtek pozdě večer obyvatele Ústí nad Labem a blízkého okolí. Lidé sledují situaci na Ukrajině, a tak mnozí dostali strach. 

​Redakce TN.cz zjišťovala, co se na Ústecko stalo. "Šlo o standardní cvičný let stíhacích letounů hotovostního systému z 21. základny taktického letectva Čáslav. Takové cvičné lety provádí denně v různých lokalitách České republiky," vysvětlila v pátek ráno mluvčí Generálního štábu Armády ČR Magda Dvořáková.

Související obsah

​Lidé z Ústecka okamžitě událost okomentovali i na sociálních sítích. "Teď by nám měl někdo vysvětlit přelet nadzvukového letadla nebezpečně nízko nad Ústím nad Labem cca ve 20.40.h," stěžoval si na facebooku pan Stanislav.

Reakce Ústečanů na facebooku Zdroj: Facebook

​"Když už plánujou tyhle přelety, mohli by v tuhle blbou dobu lidi varovat předem, abychom z toho neměli šoky," stěžoval si další komentující.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz