RAK

Adrenalinové zážitky v Emirátech: Ověřené rady, jak prožít dovolenou snů

Nejkrásnější a nejrozmanitější emirát se nachází necelou hodinku od letiště v Dubaji. Rás al-Chajma je klenotem Spojených arabských emirátů. Co nejzajímavějšího nabízí a jak se tam bez problémů dostat, prozradili odborníci v pořadu Experti na cestách na TN LIVE.

"Krása Spojených arabských emirátů je v tom, že každý ze sedmi emirátů je jiný. Rás al-Chajma se odlišuje v přírodních zdrojích, má nejvyšší horu a také nejdelší zip line (lanový skluz) na světě," popisuje výkonný ředitel turistické centrály Rás al-Chajma Iyad Rasbey s tím, že v emirátu lidé mohou zažít mnoho adrenalinových momentů.

Kulturní dědictví tohoto emirátu sahá až 7 000 let zpět. "Máme čtyři památky, které jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO, máme krásné pouště a 64 km dlouhé pláže," doplňuje Rasbey.

V tuto chvíli je před cestou do emirátu Rás al-Chajma nutné mít platný očkovací certifikát, negativní PCR test či certifikát o prodělaném onemocnění covid-19.

Související obsah

​"Kromě testu je pak také potřeba si pohlídat platnost pasu, který musí být platný ještě dalších šest měsíců po vstupu na území Emirátů. Není nic smutnějšího, než zůstat stát se sbalenými kufry na letišti a neodletět na dovolenou," radí obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Pátek.

Od 15. února se ale změnily podmínky pro návrat do Česka. "Neočkovaní klienti vracející se z Emirátů musí na test před odletem z destinace a následně ještě pátý až sedmý den na PCR test v tuzemsku. Očkovaní klienti nemusí dělat vůbec nic," říká Pátek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz