Koronavirus

Zkrachovala česká cestovní kancelář. Všichni klienti přijdou o dovolenou

Zkrachovala česká cestovní kancelář. Všichni klienti přijdou o dovolenou
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Další cestovní kancelář skončila kvůli dopadům covidové pandemie. Fantasy Travel neuzavřela zákonné pojištění a u brněnského krajského soudu leží návrh na insolvenční řízení. Klienti, kteří si u cestovky koupili dovolenou, na ni už neodjedou.

Cestovní kancelář Fantasy Travel položila koronavirová krize. Všechny budoucí zájezdy, které si u ní klienti zaplatili, neproběhnout.

"Nepodařilo se nám uzavřít nové zákonné pojištění pro naší CK pro případ úpadku, které je nezbytné pro provozování cestovní kanceláře. Důvodem je dlouhodobý dopad pandemie COVID 19 na cestovní ruch. Z důvodu neuzavření pojištění pro CK nemůžeme nadále pokračovat v činnosti cestovní kanceláře," uvedla společnost na svých webových stránkách.

"Navíc podle aktuální informace došlo k podání insolvenčního návrhu na cestovní kancelář CK Fantasy Travel u Krajského soudu v Brně," dodává.

Související obsah

​Klienti Fantasy Travel, kteří jsou už v zahraničí, se prý nemusejí ničeho obávat. Dovolenou ukončí v termínu a mají zajištěný i návrat do Česka.

"Klientům, kteří si u naší cestovní kanceláře zakoupili zájezd a měli v následujících dnech či měsících na zájezd odletět, musíme tímto oznámit, že na svou dovolenou již bohužel neodletí," uzavřela společnost.

Peníze bude firma vracet z pojištění proti úpadku, přihlásit se o ně můžete tady.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz