Česká Evropa

Putin chystá odvetu za sankce. Občané EU se už do Ruska zřejmě nepodívají

Putin chystá odvetu za sankce. Občané EU se už do Ruska zřejmě nepodívají
Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Rusko se chystá omezit vstup do země pro všechny občany znepřátelených zemí. Podle ministra zahraničí Sergeje Lavrova jde o odvetné opatření na tvrdé sankce evropských států a USA z posledních týdnů.

Rusko připravuje prezidentský dekret, který má být odvetou za zavedené sankce "nepřátelských zemí". Ten bude v budoucnu omezovat vstup prakticky všem občanům zemí EU, USA a Velké Británie.

"Jde o odvetná opatření v reakci na nepřátelské akce řady dalších států," citoval zpravodajský web NTV odůvodnění dekretu ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova.

Související obsah

Cesta do Ruska a zpět tak bude komplikovaná, protože ruské dráhy již dříve oznámily, že železniční nákladní doprava mezi Ruskem a Finskem byla ukončena. Tehdy šlo o reakci na finskou železniční společnost VR Group, která odmítla dále spolupracovat s Ruskem. Nákladní železniční dopravu do Ruska by tak mohla obstarat Čína. O tom s ní ale Rusko teprve jedná.

Ruský prezident Vladimir Putin navíc minulý týden ve středu oznámil, že se rozhodl zavést řadu dalších opatření. Mezi ty nejvýznamnější patří platby za dodávky ruského plynu v rublech. Toto opatření ale země EU odmítají.

Tisíce Rusů v Praze protestovaly proti válce a prezidentu Putinovi:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz