Krimi

Nové informace ke střelbě ve škole u Slaného. Policie přiblížila, co se tam stalo

Nové informace ke střelbě ve škole u Slaného. Policie přiblížila, co se tam stalo
Škola na Kladensku Zdroj: AKTU.cz

Čtvrteční případ v Neprobylicích na Kladensku, kde byli v budově školy nalezeni dva mrtví muži, kriminalisté vyšetřují jako vraždu a následnou sebevraždu. Upřesnili, že se jednalo o muže ve věku 59 a 75 let, přičemž starší z nich měl být podle policie střelcem. Motiv činu je zatím neznámý.

Tragická událost se v objektu Euroinstitutu v Neprobylicích odehrála okolo šesté hodiny podvečerní. Kriminalisté od té doby na místě prováděli potřebná šetření a zjišťovali okolnosti úmrtí dvou zastřelených mužů.

V bytě, kde byla těla nalezena, se nacházela krátká střelná zbraň, kterou policie zajistila pro balistické zkoumání. U obou mrtvých byla mezitím nařízena soudní pitva. Policie upřesnila, že šlo o muže ve věku 59 a 75 let.

Související obsah

​"Kriminalisté událost prověřují jako vraždu a následnou sebevraždu, kdy střelcem měl být starší z mužů," prozradila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Motiv je ale zatím neznámý. "I nadále zjišťujeme okolnosti, za kterých k činu došlo, a důvody činu," uvedla mluvčí.

Euroinstitut je střední školou, která se zaměřuje na práci s hendikepovanými studenty. Několik hodin před útokem se odehrála jiná tragická událost ve středoškolském zařízení. Na odborném učilišti v pražské Michli byl mačetou zabit učitel. Podezřelým z vraždy je 19letý student, kterého policie krátce po činu zadržela.

Podívejte se na záběry z Neprobylic, kde zemřeli dva muži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz