Zahraničí

Děsivé příběhy z Buči. Satelitní snímky odhalily u kostela masový hrob

Podle satelitních snímků z ukrajinského města Buča u tamního kostela Rusové kopali asi 15 metrů dlouhý příkop. V tomto místě objevili Ukrajinci masový hrob. Fotografie pochází z doby, kdy město u Kyjeva ovládala ruská armáda. Obyvatelé nyní chodí k masovému hrobu oplakávat své blízké.

V areálu kostela svatého Ondřeje v Buči objevili masový hrob. Na snímcích z 10. března jde podle americké společnosti Maxar vidět práce v areálu kostela, kde měli Rusové kopat 15 metrů dlouhý příkop. Podle agentury Reuters se ale nedá tato informace ověřit.

Satelitní snímek ukazuje masový hrob v Buči

Novináři z několika médií ale potvrdili existenci masového hrobu, ve kterém viděli nejméně tucet mrtvol. Na místo přichází i obyčejní Ukrajinci, kteří hledají své blízké.

Související obsah

"Bratře, hledali jsme tě strašně dlouho," řekl u hrobu skrz slzy podle stanice CNN Vladimir. Svého bratra Dmitrije pohřešoval asi týden. Sousedé jej upozornili, že je nejspíše pohřben u kostela v Buči. "Mysleli jsme, že jsi naživu," prohlásil Vladimir u hrobu.

Podle kyjevské policie je v hrobu pohřbeno asi 150 lidí. Podle starosty Buči jich je skoro 300. Novinářům se nepodařilo tato čísla ověřit. Podle CNN je ale pod tuctem mrtvol, které dokázali rozpoznat, ještě mnoho dalších lidí.

Související obsah

Stejně jako spousta obyvatelů Buči ani Vladimir nedokáže jistě poznat, zda jeho bratra skutečně pohřbili v masovém hrobě. Sám ale věří, že tomu tak je.

Při masakru ve městě nejspíše zemřely stovky civilistů. Podle tamních obyvatel začali masový hrob Rusové na místě kopat už na začátku invaze. 

Ruské ministerstvo obrany masakr v Buči odmítá. Jedná se podle nich o ukrajinskou provokaci. Tamní obyvatelé však tvrdí, že Rusové zabili stovky lidí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz