Zahraničí

Zemřel kontroverzní ruský politik. Představiteli krajní pravice bylo 75 let

Zemřel kontroverzní ruský politik. Představiteli krajní pravice bylo 75 let
Ruský politik Vladimir Žirinovskij Zdroj: Profimedia

Ve věku 75 let zemřel ve středu ruský politik Vladimir Žirinovskij. Na zasedání to oznámil šéf dumy Vjačeslav Volodin. Předseda ruské extremistické Liberálně-demokratické strany se léčil z covidu.

Významný představitel ruské krajní pravice Vladimir Žirinovskij ve středu zemřel, potvrdila ruská státní agentura TASS. Bylo mu 75 let. 

"Vladimir Volfovič Žirinovskij zemřel po těžké a dlouhodobé nemoci," řekl ve středu ruské dumě Volodin. Podle dřívějších zpráv měl koronavirus. Poslanci uctili památku politika minutou ticha a vyhlásili přestávku v jednání.

Související obsah

Žirinovskij se proslavil kontroverzními výroky. Prohlásil například, že Rusko klidně použije proti Polsku jaderné zbraně a podporoval například bývalého úředníka Waffen-SS Edwina Neuwirtha, který popíral používání plynových komor při nacistickém vyvražďování Židů během druhé světové války.

Tento kontroverzní politik, který dost možná umřel na covid-19, se právě této nemoci velmi obával. Nechal se proto naočkovat hned osmkrát. Stejně ale nakonec skončil na jednotce intenzivní péče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz