Zahraničí

Elitní ruští výsadkáři odmítli nasazení na Ukrajině. Vojákům teď hrozí soud

Elitní ruští výsadkáři odmítli nasazení na Ukrajině. Vojákům teď hrozí soud
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Dalším důkazem špatné morálky ruských vojsk má být vzpoura elitních výsadkářů. Ti odmítli nasazení na Ukrajině. Šedesát vojáků, kteří jsou považováni za špičku v ruské armádě, převezli z Běloruska zpátky na základnu v Pskově, kde je čeká soud.

Parašutisté jsou elitní jednotkou Putinovy armády, která má zastrašit vojáky nepřítele. Našla se však téměř 60členná skupina parašutistů, kteří odmítli nastoupit do boje, uvádí britský Daily Mail s odkazem na ruské opoziční noviny.

Vojáci z klíčového velitelství výsadkářů v Pskově se vzbouřili proti svému nasazení na Ukrajině. K tomu došlo až po jejich přesunu do Běloruska, odkud měli zaútočit na ukrajinskou armádu. K tomu však nedošlo a vzbouřence poslali zpátky do Pskova.

Související obsah

​Ministr obrany Sergej Šojgu údajně poslal jednoho ze svých zástupců, aby situaci prověřil. "Nyní je většina z nich propuštěna, ale některým hrozí i trestní stíhání," napsaly ruské opoziční noviny Pskovskaya Guberniya na telegramu.

Problém s nízkou morálkou svých vojáků má ruská armáda téměř od začátku války. Na řadě videí jsou zachyceni mladí vojáci, kteří s pláčem volají svým rodinám zpátky do Ruska. Většina z nich vůbec nevěděla, že jede na Ukrajinu válčit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz