Koronavirus

Covid je na ústupu. Blíží se konec respirátorů v MHD, naznačil Válek

Epidemie koronaviru v Česku dál slábne. Klesá počet nových případů nákazy. Ve čtvrtek jich přibylo nejméně od začátku roku. A ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) tak věří, že respirátory ve veřejné dopravě sundáme už na Velikonoce.

Povinné nošení respirátorů ve veřejné dopravě by mohlo skončit už před Velikonocemi. Podle slov ministra Válka bude možné je v příštím týdnu odložit, nejdříve chce ale počkat na data za pondělí a úterý.

Ve čtvrtek v Česku přibylo 4 982 nakažených covidem-19, což je o 1 500 případů méně než před týdnem. Poprvé od začátku roku také klesl denní přírůstek ve všední den pod hranici pěti tisíc.

Související obsah

​"V současné době tady je setrvalý pokles, který trvá už několik týdnů. U nás ta omikronová vlna nedosahovala takových rozměrů jako v jiných zemích," okomentoval situaci epidemiolog Roman Prymula.

Stále se snižuje i zájem o očkování a testování. Počet ve čtvrtek provedených testů ve srovnání s minulým čtvrtkem klesl o šest tisíc. "Zátěž nemocnic rozhodně neroste. Ve všech regionech se dá říct zodpovědně, že klesá," uvedl ředitel Ústavu zdravotnických statistik a informací Ladislav Dušek.

Související obsah

​Ministerstvo zdravotnictví už protiepidemická pravidla z velké části zrušilo, ve vnitřních prostorech se respirátory přestaly nosit 14. března. Zakrývání dýchacích cest je ale nadále povinné ve veřejné dopravě.

Respirátor je momentálně nutné mít ve vlacích, autobusech, letadlech a v městské hromadné dopravě. Kromě toho je povinné jej nosit v nemocnicích, ordinacích, v zařízeních sociální péče a také v lékárnách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz